Storm the Area 51 – ne všichni se vyhli kulkám rychle jako Naruto

Facebooková událost „Storm the Area 51“ s heslem ,,They can‘t stop all of us,“ uchvátila celý svět. Akci vymyslel kalifornský student Matty Roberts (20), který ze začátku netušil, že jeho nápad zaujme tolik lidí vážně na to, aby se ho i zúčastnili.

Foto: BBC via Getty images

V čem tato akce spočívala a proč mánie mimozemšťanů posedla celý svět? Hned se dozvíte, jak to celé začalo. Víte však, co Oblast 51 doopravdy je?
Vláda spojených států oficiálně prohlásila, že nevadské území je základna leteckých vojsk, kde se rekruti podrobují výcviku do speciálních jednotek. Postupem času se začalo spekulovat, že tato oblast ukrývá přísně tajné vládní projekty, a také slouží k vesmírným výzkumům NASA. Mnoho lidí tak vyvodilo, že za plotem instituce skrývají mimozemskou formu života, se kterou se pokouší dorozumět. Někteří lidé tvrdí, že na tomto místě vláda dokonce navazuje kontakty s neznámou civilizací. Co se doopravdy děje v tajemné budově chtělo 20. září tohoto roku zjistit přes 1,4 milionů lidí.
Samotného Mattyho zájem obří masy lidí vyděsil, a tak událost raději smazal. Kvůli původně nevinné legraci ho čekala i návštěva FBI, jež ujistil, že v žádném případě nehodlá páchat atentát.

Naopak, snažil se tomu zabránit.
Netrvalo příliš dlouho a akce se opět vrátila na internet, a to nejen v podobě události na stránkách Facebooku. Fenomén zasáhl do všech sociálních sítí v podobě vtipných videí a obrázků. Každému z nás utkvěl v paměti alespoň jeden meme týkající se mimozemšťanů. Smutné je, že s jistotou můžu prohlásit, že memes obsahují více pravdy, než polovina článků slavných amerických novin a časopisů. Jak si mají lidé takovou cenzuru ve svobodné zemi vysvětlit?
Proč nejčtenější zdroje nezmínily jediné úmrtí? Veřejnosti unikla informace o třech mrtvých a čtyřech vážně zraněných lidech, ale ani jediné médium se o tragédiích nezmínilo.
Náhražkou pro ukojení zvědavosti čtenářů se stala pouze zmínka o zatčení zvědavců pokoušejících se proniknout přes plot vojenské oblasti. K úmrtím došlo v důsledku povolení ke střelbě, které bylo o pár hodin později staženo. Úmrtí zůstala médiím zatajena, což je v mnoha ohledech znepokojující.
Tato kauza vzbuzuje spoustu otázek, na které nelze přímo odpovědět. Kde je tedy pravda? Snaží se Spojené státy něco zatajit, nebo jen lidská fantazie nezná mezí? Je jen otázkou času, než do areálu proniknou obyčejní lidé a zjistí, co se za branami nevadské pevnosti Area 51 skutečně skrývá.